Joryj Kłoc--vataga gudciv-1 [-]w

Музика, яка змінює фольк-матрицю

Львівська етно-ватага «Joryj Kłoc» – четверо запальних музикантів, які на якісному рівні переформатовують український фольклор і відкривають його сучасним слухачам у довершених рок-аранжуваннях. У їхньому арсеналі безліч комбінацій поєднання різних стилів, що переросло у своєрідну візитівку гурту – постійний експеримент і непередбачуваність. Справжньою несподіванкою став альбом хард-рокових колядок, який музиканти успішно презентували у Львові напередодні Нового 2017-го року.

народній міфології Коза – символ відродження і добробуту. Обряд водіння Кози – ритуальне дійство, в якому зливаються спів, магія і танці. Фактично цей обряд відображає давній міф про те, що Коза спочатку вмирає, а потім під впливом пісень і дарів оживає. Чому саме в цей час, в цю пору року? Наші предки асоціювали зиму зі смертю, весну – з відродженням всієї природи, розквіт наступає під час Трійці, після збору врожаю – знову приходить зима – знову смерть. І так по колу. Тобто в уяві тих людей склалась істина: так, людина дійсно вмирає, але подібно до календарного року, що циклічно повторюється, людина може відродитися після смерті. Народна Коза – чи не головна героїня прадавніх щедрівок, які ввійшли до нового альбому Joryj Kłoc під назвою «Koza».
У збірці представлено 13 розкішних коляд, оздоблених стильним, продуманим саундом. Одна з них – польська народна. Робота над платівкою тривала близько двох років, а її фінішний етап проходив на київській студії звукозапису FDR Music (саундпродюсери – Роман Кальмук, Ярослав Вільчик і діловод ватаги Юрко Зелений). Про третю платівку розповідає альтист гурту Joryj Kłoc Іван Жогло:
«Ми вже давно мали таку ідею – випустити 13 коляд. Адже кожного року ми беремо участь у колядницькому ритуалі: співпрацюємо з Театром тіней, робимо дуже гарний вертеп нестандартного прочитання, нашого йороклоцівського: в Антона – бухало, у Гордія – електро-кобза з підсилювачем… Отак обходимо все місто за 2-3 дні і пропагуємо це наживо. Ми пристосовуємо обряд і пісні до сучасності для того, щоб вони пам’яталися і були в роках, так само продовжували свій час в літах».

 

Читати далі…

 

Про автора

mark_kanarsky@ukr.net

Останні публікації

Submit a Review

Показати ім'я

Email

Заголовок

Повідомлення

Theme Settings