IMG_3538-w

Скрипковий феномен Олега Криси (до 75-річного ювілею)

Видатний український скрипаль Олег Криса (учень Костянтина Михайлова і знаменитого Давида Ойстраха) вже понад півстоліття захоплює своєю майстерністю світову музичну спільноту. Його репертуарний доробок налічує скрипкові шедеври всіх епох, в тому числі і опуси українських композиторів. Він виступає з кращими диригентами і оркестрами світу, а його партнером була піаністка Тетяна Чекіна. Про невичерпний потенціал музиканта свідчать афіші найвідоміших концертних залів, рецензії, дискографія. У березні 2016 р. його обрано академіком Академії мистецтв України. З 21 по 30 жовтня 2016 р. у Львові відбувся вже Другий міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси, у якому брали участь представники з Японії, Південної Кореї, США, Ірландії, Франції, Польщі, Австрії, Фінляндії, України.
Велич своєї мистецької постаті Олег Криса продемонстрував також неймовірним «марафоном» «Історія скрипкового концерту», що відбувся у Львові. Цей проект складався з чотирьох «Філармонійних вечорів» і охопив виконання 12 найбільш репрезентативних концертів.
Перший вечір – твори від бароко до класичної вершини. В Концерті Мі-мажор Й. С. Баха – Олег Криса виявив витончену стилістику, штрихову філігранність, величну сакральну кантилену і ювелірну вправність у фіналі. Наступним був Концерт Ля-мажор КV 219 В. А. Моцарта, де показ віртуозних властивостей поєднується з наспівністю, але домінує витончена мелізматика, лірична поетика, імпровізаційність. Завершив програму – концерт Ре-мажор op.61 Л.ван Бетховена.Тут соліст виявив філософську глибину задуму і ліричну природу солюючої партії. Партнерами О. Криси були Камерний оркестр «Віртуози Львова», концертмейстер В. Дуда, диригент – С. Бурко.

читати далі…

Про автора

mark_kanarsky@ukr.net

Останні публікації

Submit a Review

Показати ім'я

Email

Заголовок

Повідомлення

Theme Settings